İade Değişim ve İptal İşlemleri

İade işlemini nasıl yapabilirim ?

İade etmek istediğiniz ürünü/ürünleri fatura arka yüzünde yer alan formu doldurarak, aşağıda belirtilen herhangi bir kargo firması ile anlaşma kodunu paylaşarak karşı ödemeli olarak gönderimini sağlayabilirsiniz. İadeleriniz 14 iş günü içerisinde Banka/Kredi kartı ile yapılan alışveriş iadeleri alışveriş yaptığınız karta, kapıda ödemeli olan siparişleriniz ise İban bilgisini paylaştığınız hesabınıza yapılacaktır.

ARAS: 1310337711312 PTT : 901294294 MNG : 197548097

İade politikanız nedir ?

• İade süresi elinize ulaştığından itibaren 15 gündür. • Ürünlerinizi ÜCRETSİZ iade edebilmek için iade kargo kodu almanız gerekir. İade kargo kodu almak için “İade işlemini nasıl yapabilirim?” sorusundaki adımları takip edin. • Ürünlerinizi iade adımında gösterilen kargo firması ile iade edebilirsiniz. • Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez. • Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) * Ambalajı açılmamış * Denenmemiş * Bozulmamış * Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. • Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

İade / İptal ettiğim ürünün ücret iadesi ne zaman yapılacak ?

• İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir: * Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. * Ürün iade şartlarına uygunsa 15 gün içerisinde iade süreci tamamlanır. * Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir • Ayrıca iptal veya iadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir. • Bu mesajı aldıysanız bankanıza Firma tarafından ücret iadesi yapılmış demektir. • "Hesabım" bölümünde yer alan “Siparişlerim“ sekmesindeki referans numaranızla bankanızdan iade kontrolü yapabilirsiniz. • İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur. • Firma taksitle yapılan alışverişlerin ücretini bankaya tek seferde öder. Banka, bu tutarı kredi kartınıza taksit sayısı kadar ayda iade eder. Örn: 3 taksitle aldıysanız 3 ayda iade tamamlanır. Not: Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür. Kartınızdan ödeme yaparak siparişinizi tamamladığınız andan elinize ulaşana kadar aşağıdaki bilgilendirme mesajlarını alırsınız. 1. Ödeme tamamlanınca “Firmadan | Siparişiniz alındı” başlıklı bir bilgilendirme mesajı 2. Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde “Firmadan | Siparişiniz kargoya verildi” başlıklı bilgilendirme mesajı ve kargo firmasından bilgi SMS’i 3. Sipariş teslim edildiğinde “ Firmadan |Siparişiniz Teslim Edildi!” başlıklı bilgilendirme mesajı Not: Ana sayfada yer alan "Hesabım" bölümünde bulunan “Siparişlerim“ sekmesinden siparişinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Kampanyadan yararlandığım bir sipariş iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu ?

• İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz. • İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır. Not: Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

Farklı teslimatlarımı tek seferde iade edebilir miyim ?

Her teslimat için ayrı bir paket hazırlanması gerekir. Her paket için aşağıdaki adımları izleyin. 1. Firmanın mobile uygulamalarda yer alan "Hesabım" bölümünden “Siparişlerime” gidin. 2. “Sipariş detay” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin. 3. Kolay iade butonuna basın. 4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir. 5. Kargo seçiminizi yapın. 6. Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın. İade kargo kodunuza siparişlerim sayfasından ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz. 7. İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı pakete koyun. 8. Paketi iade kargo koduyla birlikte seçtiğiniz kargoya 7 gün içinde teslim edin. 7 günü geçirdiğiniz durumda yeniden iade kargo kodu almanız gerekir.

İade kargo kodumu kaybettim, ne yapabilirim ?

İade kargo kodunuza: • Firmanın mobil uygulamalarda yer alan "Hesabım" bölümü “Siparişlerim“ sekmesinden • Kolay iade talebi oluşturduktan sonra üyelik mail adresinizde gönderilen bilgilendirme mesajından ulaşabilirsiniz.

İade kargo kodunun geçerlilik süresi nedir ?

• Kolay iade adımından oluşturulan iade kargo kodları 7 gün geçerlidir. • 7 gün içinde gönderim yapamadıysanız yeniden iade kargo kodu almanız gerekir. • Tekrar kod alabilmeniz için 15 günlük iade süresinizin geçmemiş olması gerekir.

İade süresi dolduktan sonra ürünü iade edebilirmiyim ?

• Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 15 gündür. • 15 günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar.

Faturamı kaybettim iade yapabilir miyim?

Faturanıza ulaşmak ile alakalı sorun yaşıyorsanız aşağıdaki kanallardan talebinizi iletmeniz halinde üyelik mail adresinize gönderim yapılır. * “Hesabım” bölümünde “Yardım“ sekmesinde yer alan “Canlı Yardıma Bağlan” butonu * “Hesabım” bölümünde “Yardım“ sekmesinde yer alan “E-posta Destek” butonu

Ürünü hangi adrese göndereceğim ?

Göndermiş olduğunuz ürünü faturanın üzerinde yazılı bulunan adrese göndermeniz yeterlidir. Faturanın üzerinde adres mevcut değil ise ürünün içerisine irtibat bilgilerinizi ve sipariş numaranızı boş bir kağıda not şeklinde M. Gaziosmanpaşa Cd. Ünlü Sk. No:28 Güngören/İstanbul adresimize gönderebilirsiniz.

Değişim yapabilir miyim ?

Kargoda ürünleri teslim almış olduğunuz andan itibaren herhangi bir sorun yaşamış olduğunuzda ( beden uymama, üründen hoşlanmama vs. ) ürün ve ya ürünlerinizin en geç 15 gün içerisinde tarafımıza göndererek iade veya değişimini sağlayabilirsiniz.

Siparişim kredi kartlı İban numarası yazmama gerek var mı ?

Kredi kartlı siparişlerde IBAN numarası belirtmenize gerek yoktur. Bu bilgi kapıda ödeme yapan müşterilerimiz için geçerlidir.

Herhangi bir bankaya ait hesabım yok ne yapmalıyım?

İade işlemlerinizi gerçekleştirebilmemiz için herhangi bir bankaya ait hesabınız bulunması gerekmektedir.

Faturamın arkasına hesap numarama ait IBAN numaramı eklediğimde ücret iadem sağlanır mı?

Ücret iadeniz siz değerli müşterimizle görüşme sağlanıp teyit alınarak gerçekleştirilmektedir..